смт Ворзель
Пожежна охорона в Ірпінській зоні була створена у березні 1930 року. Вона починалася з добровільної пожежної дружини у складі начальника - П.Г.Рибалка,
заступника - П.О.Лискунова, та бійців - Борща, Скрипки, Чупровського, Силаєва, Андрієнка, Нудьги, Закоржевського, Секана та Ланського.
На озброєнні у цієї пожежної дружини був один двокінний віз, на якому встановили бочку з водою і насос "Червоний факел", пара багрів, пожежні сокири, ломи та каски. Все це спорядження знаходилося у повітці біля будівлі селищної ради Ворзеля по вул. Радянська (колишня Базарна).
Частина колишніх дружинників загинула у боях з фашистами під час Другої світової війни.
На основі рішення виконкому Київської обласної ради трудящих від травня 1957 року наказом УПО УВС Київської області в смт. Ворзел
ь було організовано міський пожежний загін у складі начальника ДПЗ та трьох штатних відділень у складі: командир відділення, водій, боєць-пожежний.
Загалом у штаті було 11 осіб. Пожежна команда знаходилась на утриманні міської ради, повністю підпорядковувалась їй.
У червні 1957 року начальником міської пожежної команди був призначений Олександр Олексійович Туріков, його заступником - Федір Тимонов. Спочатку пожежна команда розташовувалась під наметом біля селещної Ради по вул. Жовтня, 44. Згодом вона перемістилася до лазні, у дерев'яну будівлю по вул. Радянській, 41, яка була збудована силами особового складу пожежної охорони. Новіше пожежне депо було здане в 1961 році.
Спершу на озброєнні у вогнеборців Ворзеля була одна пожежна автомашина ПМГ-6, яка згідно наказу №12 від 08.06.1957 р. з 10.06.1957 р. поставлена в бойовий розрахунок. 8 січня 1958 року ДПЗ отримав пожежну автомашину ПМЗ-17, яка з 16 січня 1958 року була поставлена в бойовий розрахунок, а ПМГ-6 здана на склад У ПО.
У жовтні 1962 року на укомплектування Ворзельської МПК надійшла друга автоцистерна ПМЗ-27, яка поставлена в бойовий розрахунок 29 жовтня 1962 року, а ПМЗ-17 стає в резерв.
З січня 1965 року міська пожежна команда перейменована на професійну пожежну частину смт. Ворзель. У штаті було 14 осіб. 18 серпня 1965 року згідно наказу начальника УПО м. Києва та Київської області №30 від 16 серпня того року начальником Ворзельської професійної пожежної частини призначено Петра Рибалку. Колишнього начальника пожежної команди тимчасово призначили старшим інструктором із профілактики.
З 1982 року очолював підрозділ ППЧ-10 смт. Ворзель Савату Анатолій Костянтинович по 1992 рік, на озброєнні якої були АЦ-40 (130), АЦ-40 (131) та особового складу в кількості 18 чоловік.
смт Коцюбинське
У 1966 році в будівлі, що належить Біличанській меблевій фабриці була створена ППЧ-40. Першими співробітниками частини були М.С.Даниленко, В.П.Коваленко, К.С.Радчук, В.А.Сливак. Перші пожежні автомобілі частина отримала з ПСО ДОКу та Біличанської меблевої фабрики.
Зараз підрозділ забезпечує охорону від вогню смт. Коцюбинське.
У 1967 році наказом по УПО начальником цієї частини призначено В.О.Рогова.
Співробітники ППЧ-40 неодноразово брали участь у ліквідації пожеж на Біличанському ДОКу, меблевій фабриці, в приватному секторі смт. Коцюбинське, а також брали участь у гасінні пожеж на об'єктах Київщини.
В 1986 році працівники ППЧ-40 - старший водій М.С.Даниленко, бійці А.О.Купченко та М.Ф.Лосина брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
м. Буча
Пожежне депо в селищі Буча було запроваджене в експлуатацію в 1980 році. Воно має три виїзди, і розташоване в такому місці, що дає можливість у найкоротший термін дістатися до найвіддаленішої точки району, який знаходиться під охороною.
Першим начальником частини був В.І.Башняк, згодом - Б.М.Стоян. Ветеранами частини є М.Г.Мостицький, В.Г.Недогібченко, Г.С.Маркушин О.М.Маценко, Л.В.Черниш.
смт Гостомель
Гостомельська пожежна частина забезпечує охорону від вогню смт. Гос-томель та Гостомельський склозавод. Першим начальником цієї частини був Петро Пожарнюк, його підлеглими - І.В.Хохлов, В.В.Пуставський, О.М.Чабанов, В.М.Дришпак, П.М.Малихін, П. О. Марков, В. М. Бершадська, С.Л. Кравченко, М.В. Черинська, Л.В. Черниш, В.О.Кравченко, І.В.Морозюк, В.В. Савченко.
м. Ірпінь
Пожежне депо Ірпінської пожежної частини було збудоване у 1993 році у місті Ірпінь на вулиці Натана Рибака, 2 А, куди було переведено професійну пожежну частину №9 по охороні цього міста. До приміщення цієї частини також було переведено керівництво ЗППО-4.
У 1995 році у районі відбувалася воєнізація і ППЧ-9 була перейменована на СДПЧ-26, начальником, якої призначено підполковника внутрішньої служби Володимира Кліща. Штатна чисельність частини складала 53 особи.
У 1999 році на базі СДПЧ-26 був створений восьмий ЗДПО. Його начальником спочатку був підполковник внутрішньої служби В.Д.Ковальов, а з жовтня 2000 року його змінив майор внутрішньої служби Олександр Георгійович Мазепа, спадковий пожежний. Його батько, Григорій Мазепа, був начальником пожежної охорони Макарівського району. Син продовжив його справу.
СДПЧ-26 перейменована на ПДПЧ-26, начальником якої призначено старшого лейтенанта внутрішньої служби Ю.А.Ракіна. Особового складу - 38 осіб, із них четверо ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС - заступник начальника ЗДПО-8 майор внутрішньої служби Костянтин Головко; командир відділення-водій прапорщик внутрішньої служби А.Д.Кузнецов; командир відділення прапорщик внутрішньої служби Л.С.Петренко; пожежний старший сержант внутрішньої служби С.Чамата.